Nasi Eksperci

Nasi eksperci specjalizują się w jednym lub wielu obszarach badań think tanku, publikując dogłębne i unikalne analizy oparte o ich wykształcenie akademickie i/lub doświadczenie profesjonalne.

Eksperci

Sergiusz Prokurat

Prezes Centrum Schumpetera. Doktor nauk ekonomicznych, historyk, absolwent studiów MBA w Wiener Insititut (Austria/Polska). Wykładowca Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Polsce oraz Universidad de Granada i Universidad de Jaume I w Hiszpanii, zajmujący się naukami ekonomicznymi i praktycznymi metodami zarządzania. Autor bestsellerowej książki „Work 2.0: Nowhere to Hide”, oraz książki „Niezwykłe początki znanych firm”. Dyrektor think-tanku CSPA. Konsultant biznesowy. Sergiusz ma na koncie współpracę z Citibank, PWC, KPMG, Accenture, A.T.Kearney, Capgemini, IBM, Ernst&Young. Ekspert z zarządzania projektami i IT. Posiada certyfikaty: PMP, ITIL, PRINCE2, MOR, Six Sigma Black Belt. Jego artykuły oraz opinie pojawiały się w „The Hill”, „The Journal”, „America Latina Business Review”, „Warsaw Business Journal”, „The Observer”, i „Harvard Business Review”, oraz wielu czołowych mediach w Polsce (m.in. „Wprost”, Dziennik Gazeta Prawna”). Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Posługuje się angielskim, hiszpańskim, polskim, indonezyjskim oraz malezyjskim.

Maciej Czernikowski

Wiceprezes Centrum Schumpetera, ceniony jako doświadczony analityk, specjalizuje się w zarządzaniu bazami danych oraz dziedzinie sztucznej inteligencji (AI). Znany w środowisku technologicznym Warszawy, stosuje swoją głęboką wiedzę i bogate doświadczenie w procesie przetwarzania, integracji i ustalania baz danych, co przekłada się na prowadzenie innowacyjnych projektów w obszarze AI. Oprócz profesjonalnych osiągnięć, jest także znany z głębokiej pasji do ekonomii, co wyraża się w nieustannej chęci poznawania nowych trendów w tej dziedzinie. Jego zainteresowania obejmują nie tylko teorię ekonomiczną, ale również praktyczne aspekty funkcjonowania rynków finansowych. Jest aktywnym obserwatorem i badaczem nowych technologii, w szczególności tych, które mają potencjał do transformacji biznesowej i społecznej.

Katarzyna Bachnik

Doktor nauk ekonomicznych ze specjalnością zarządzanie. Adiunkt w Instytucie Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, stypendystka Fulbrighta, wykładowca (m.in. University of Navarra) i profesor wizytujący w Haas School of Business, ESADE Business School i Cass Business School. Szkoleniowiec, redaktorka, autorka badań i publikacji z zakresu zarządzania, innowacji, marketingu międzynarodowego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz mediów społecznościowych (w tym autorka książki „Skandynawskie uwarunkowania kulturowe w procesach zarządzania” i współautorka książki „Potencjał biznesowy mediów społecznościowych”). Wyróżnienie w konkursie dla dziennikarzy Pióro Odpowiedzialności za artykuł „Rewolucja w CSR” (Harvard Business Review Polska, Warszawa 2012). Biegle posługuje się językiem angielskim, zna język niemiecki na poziomie zaawansowanym.

Kamil Sabatowski

Członek Rady Nadzorczej i ekspert ds globalnych innowacji w Centrum Schumpetera. Manager, działający w sektorze IT oraz Digital Marketingu. Zajmuje się tematyką zarządzania strategicznego w projektach technologicznych oraz zarządzania innowacjami. Analizuje także zagadnienia z zakresu ekonomii instytucjonalnej – wpływ czynników kulturowych oraz socjologicznych na gospodarkę i proces podejmowania decyzji ekonomicznych przez managerów. Bacznie przygląda się modelowi sharing economy, konsumpcji współdzielonej, fuzjom i przejęciom w obszarze innowacji oraz szeroko pojętym nowym technologiom. Orędownik koncepcji ,,myśl globalnie i działaj globalnie” – twierdzi, że we współczesnym zglobalizowanym świecie bariery we wchodzeniu na rynki zagraniczne maleją a skuteczna ekspansja jest koniecznością dla efektywnego konkurowania o udział w rynku. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Hobbystycznie orientalista i miłośnik siatkówki. Współorganizator największego w Polsce festiwalu kultur azjatyckich.

Jan Fabisiak

Dyrektor Generalny Centrum Schumpetera. Mieszka i pracuje głównie w Mexico City. Polski ekonomista, bloger, autor akademicki, dziennikarz, mówca i myśliciel, Jan jest również twórcą bloga Human Capitalism. Oprócz działalności w Centrum Schumpetera, Jan Fabisiak prowadzi swoją firmę w Meksyku i jest członkiem założycielem Meksykańsko-Polskiej Izby Gospodarczej. Ojczystymi językami Jana są angielski i polski, posługuje się on także językiem hiszpańskim na poziomie ojczystym. Jan Fabisiak posiada dwa tytuły magistra Finansów i Stosunków Międzynarodowych, uzyskanych podczas studiów w Szkole Głównej Handlowej. W jego dorobku akademickim znajdują się także studia MBA w Meksyku i liczne certyfikaty profesjonalne. Jan jest również autorem wielu publikacji akademickich i artykułów w prasie międzynarodowej. Posiada on także doświadczenie współpracy ze światem korporacyjnym, między innymi z Citibank, UBS, Alior Bank, oraz licznymi firmami konsultingowymi.